Genel Bilgiler


  

      Bayburt Üniversitesi 2017 Yılı Uluslararası öğrenci alımı, Yurt dışında yapılan ve denkliği kabul edilen eşdeğer sınav sonuçları, Üniversitelerin yapmış olduğu Uluslararası öğrenci sınavları ve diploma puanlarına göre ubs.bayburt.edu.tr adresinden 10.07.2017 tarihinden itibaren başlayacaktır.

Kayıt hakkı kazanan öğrenciler www.bayburt.edu.tr adresinden ilan edilecektir.

İnteraktif başvuru sırasında yanlış veya hatalı bilgi vermiş adayların kayıtları kesinlikle yapılmayacaktır.

"Türkçe Yeterlilik Sınavı 26.09.2017 tarihinde TÖMER tarafından yapılacaktır."

Not: Uluslararası öğrencilerin başvuru süreci İnteraktif ortamda yapılacaktır, adaylar posta ile herhangi bir belge göndermeyecektir. Başvuru yapan adaylardan üniversiteye kayıt hakkı kazananlar Üniversiteye kayıt esnasında istenen belgeleri teslim etmek zorundadır.

Eksik evrak ile müracaat eden adayların kayıtları kesinlikle yapılmayacaktır.

Adayların kayıtları yapılmış olsa dahi evraklarında hata tespit edilmesi durumunda üniversite ile ilişkileri kesilecektir.

Yunus Emre Enstitüsü tarafından Yunus Emre Enstitülerinin bulunduğu ülkelerde ve Türkiye'de (Ankara) 12 Ağustos 2017 tarihinde Türkçe Yeterlilik Sınavı yapılacak olup başvurular 3 Temmuz - 4 Ağustos tarihleri arasında ilgili Enstitülere yapılacaktır. Konu hakkında detaylı bilgiye tys.yee.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.


Kayıt Tarihleri İçin Lütfen Tıklayınız© 2016 Bayburt Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı